Oce

Your rating: Brak

Pokój dla dzieci – fototapety

Pokój dla dzieci – fototapety

Lata 80. to okres, w którym prawie w każdym domu na ścianach znajdowały się w zależności od upodobań i tego, co akurat w sklepie się znajdowało, krajobrazy górskie, morskie czy leśne. Wraz z otwarciem granic i pojawieniem się na sklepowych półkach większej ilości asortymentu, fototapety stały się symbolem kiczu, co powodowało ich zrywanie ze ścian i malowanie ich.

Obecnie fototapety ponownie wracają do łask, jednak w nieco odmiennym stylu. Stają się doskonałym wykończeniem współczesnych modnych wnętrz.
Są doskonała propozycją na urozmaicenie pokoju dziecięcego, w którym pożądane jest bogactwo kolorów.
A wybór jest ogromny. Producenci prześcigają się w coraz ciekawszych wzorach, odwołując się do lubianych przez dzieci bajek. Dzięki temu my, rodzice możemy zorganizować dziecku wymarzony pokój z postaciami najbardziej przez niego lubianymi.

Wybierając fototapety powinniśmy wziąć pod uwagę upodobania swojego dziecka i pozwolić mu wybrać. To jego pokój i powinniśmy uszanować jego decyzję, zatem jeśli Tobie podobają się misie a dziecko woli postać z ulubionej bajki, uszanuj jego wybór.
Pamiętajmy jednak, że organizując pokój dla niemowlęcia za kilka lat będzie on wymagał zmiany, bowiem pięciolatek ma większe wymagania. Z tego względu chcąc urządzić pokój na wiele lat, lecz czy to możliwe biorąc pod uwagę częste malowanie ścian kredkami, wybierajmy uniwersalne wzory.

To, co wręcz konieczne, to absolutna konieczność, by pokój dziecięcy był kolorowy i wesoły. Ze względów czysto praktycznych powinien być zorganizowany tak, by dziecko mogło dosięgnąć do zabawek, które najbardziej lubi samodzielnie. Te, które wymagają Twojej pomocy, na przykład puzzle czy inne, mogą znajdować się wyżej.
Ważne są także pudełka, w które można powrzucać zabawki i je zamknąć. W ten sposób zmniejszymy ryzyko osiadania kurzu, na który wiele dzieci jest uczulona.

Your rating: Brak