Porady

Kiedy sadzić byliny?

Kiedy sadzić byliny?

Większość bylin należy sadzić jesienią. Po zimie można sadzić te, których okres kwitnienia przypada na jesień.

Rozmnażanie bylin kwitnących jesienią
Czynność tę można wykonywać do połowy maja. Polega ona na dzieleniu roślin, które mają kłącza.

Jak przepędzić kreta?

Jak przepędzić kreta?

Usypane kopce ziemi i zniszczone korzenie, osłabiające rośliny świadczą o tym, iż naszą posesję odwiedza czarne zwierzątko, na które patrzymy jedynie z sympatią oglądając bajkę. Kret, bo o nim tu mowa, jest zwierzęciem znajdującym się pod ochroną i nie należy go zabijać. Można jednak przyczynić się do tego, by nie chciał przebywać na naszej posesji.

Gleba odpowiednia dla bylin

Gleba odpowiednia dla bylin

Każda roślina potrzebuje właściwej pielęgnacji oraz odpowiedniej dla niej ziemi. Tu tkwi tajemnica pięknie rosnących kwiatów.

W naszych ogrodach ziemia jest różna, dlatego niech nie dziwi nas, że jednym roślinom ona pasuje, inne niestety, mimo podobnej pielęgnacji nie kwitną i są mizerne.

Ogród dla dziecka

Ogród dla dziecka

Ogród, w którym ma się bawić dziecko musi być rozplanowany. Weźmy pod uwagę, że tam, gdzie drzewa owocowe, tam i mnóstwo bzyczących owadów, w krzewach czai się mnóstwo komarów a wśród gęstych krzewów mogą się czaić przeróżne gryzonie. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować z wszelkich drzewek i kwiatów, które przyciągają pszczółki lecz porozmawiać z dzieckiem o tym, jak się zachowywać w ich sąsiedztwie.

Czyszczenie basenu

Czyszczenie basenu

Coraz częściej w pobliżu domu znajduje się basen, w którym można się schłodzić w wakacyjny upalny dzień. Piękna niebieska woda jak na filmach jest możliwa do utrzymania, jednak wiąże się z wiedzą na temat tego, jak ją utrzymać oraz z wkładem pracy z naszej strony. Woda sama z siebie nie będzie krystaliczna, bez odpowiednich preparatów w kilka dni stanie się zielona a ścianki basenu będą śliskie.

basen.jpg

Podlewanie trawnika

Podlewanie trawnika

Piękny dywan z trawy sprawia, że po naszym ogrodzie możemy chodzić bez butów. By jednak uzyskać tak wspaniały efekt konieczna jest wiedza na temat tego, jak trawę należy pielęgnować. Piękną trawkę możemy osiągnąć dzięki wiedzy na temat tego, jak z nią postępować.

trawnik.jpg

Odpoczynek w ogrodzie

Odpoczynek w ogrodzie

Wraz z nadejściem cieplejszych dni chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Z tej też przyczyny wraz z nadejściem wiosny centra handlowe specjalizujące się w asortymencie ogrodowym przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdemu zależy na zorganizowaniu swojego ogrodu, dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się kwitnące pelargonie czy surfinie, nasiona trawy, węże do podlewania, kosiarki, grille.

relaks.jpg

Aqua globes – podlewanie w czasie urlopu

Aqua globes – podlewanie w czasie urlopu

W okresie wakacyjnych urlopów często prosimy zaprzyjaźnione sąsiadki o to, by podlewały nasze kwiaty. Nowością na rynku polskim są szklane kule, które po napełnieniu wody i włożeniu ich w donicę systematycznie nawadniają roślinę przez okres 2 tygodni. To świetne rozwiązane a przy tym ładna dekoracja rośliny.

woda.jpg

Warzywnik

Warzywnik

Jeszcze sezon temu nawet nie pomyślałam o tym, by w swoim ogródku, w którym znajdowała się wyłącznie trawa i kwiaty zorganizować skrawek ziemi na warzywnik. Nie pomyślałam o tym nawet tej wiosny, wobec czego ogródek nie zmienił swojego wyglądu i w tym sezonie.

warzywa.jpg

Organizacja ogrodu

Organizacja ogrodu

Kiedy jesteśmy posiadaczami skrawka ziemi możemy zasadzić jedynie trawę i ją pielęgnować, regularnie ją kosząc lub postarać się, by nasz ogród rozpromienił się bogatą kolorystyką kwiatów.
Zabieg ten wymaga wkładu pracy lecz osiągnięty efekt cieszy oko.

ogrod.jpg